« Tillbaka

Kommentera »

2009-12-08 22:17:54 [150]

Pia Niklasson

Dålig erfarenhet av Andningslarm.se

Efter att vår dotter mist ett barn i PSD kände vi att när nästa barn kom skulle det finnas ett larm hemma .Så vi köpte ett larm på Andningslarm.se Baby sense som i reklamen även skulle fungera i barnvagn och vagga vilket det inte gjorde.När jag ringde upp dom så sa dom att det är väl självklart att vagnen och vaggan ska vara stilla för att fungera.Så vi skickade tillbaka larmet vi fick avdrag för en månads hyra och dom var inte alls lika trevliga och tillmötesgående som det står i deras reklam.Så idag har vi köpt ett Angel Care som är tillverkat i Sverige och fungerar jättebra. Pia

Kommentarer

2010-01-04 14:28:19 [161]

Jing

Hej,
Först och främst vill jag beklaga sorgen...

Vi är en grupp som studerar på Textilhögskolan i Borås. Nu inför våren skall vi påbörja vårt examensarbete och i samband med ett företag utveckla ett babyalarm som skall hjälpa till att övervaka barnets andning.
Jag läste din inlägg och skulle gärna vilja höra lite vad som gjorde att du var missnöjd med larmet ni köpte och lite om hur det kommer sig att ni ville ha ett sådant larm. Känner ni er tryggare med ett larm, vad skulle kunna vara bättre med larmet samt till vilket pris skall produkten ligga.

Tacksam för ert hjälp så att en produkt kan utvecklas där många kan få hjälp.
Med vänlig hälsning Jing